MIDA TEHA KODULEHE KÜLASTAJATEGA, KEDA SA OMA LEHELE EI TAHA?

Pilt, mis meile allolevas tabelis avaldub ei ole enam nii ilus. Nimelt päris suur osa “külastajatest” on need, keda me oma kodulehele väga ei sooviks. Kuidas neid ära tunda?

 Pilt, mis meile allolevas tabelis avaldub ei ole enam nii ilus. Nimelt päris suur osa “külastajatest” on need, keda me oma kodulehele väga ei sooviks. Kuidas neid ära tunda?
Kui me vaatame kollasega märgitud allikat free-social-buttons1.xyz, siis antud allikast on tulnud 30% sessioonidest ja üle 42% uutest külastajatest Referral kanalis. Pööran tähelepanu järgmistele näitajatele, mis on samuti kollasega tähistatud:
  • Bounce rate 100%
  • Page/Session 1.00
  • Avg. Session Duration 00:00:00

Nende näitajate põhjal võib öelda, et tegemist on tõenäoliselt “robotite”, aga mitte päris inimestega.

MIKS SEE HALB ON?

Toon välja kaks põhjust, miks sellised külalised on soovimatud:

  • Moonutavad Google Analyticsi andmeid, mis omakorda võib ebasoovitavalt mõjutada andemte baasil langetatavaid otsuseid
  • Töötavad vastu Sinu SEO vallas tehtavatele ponnistustele, kuna Google jaoks on olulised näitajad nagu näiteks “hea” Bounce Rate ja “korralik” CTR (Click through rate)

KUIDAS KUTSUMATA KÜLALISED KODULEHELT EEMAL HOIDA?

Tegelikult küll ei keela me järgmiste sammudega neil kodulehte külastamast, kuid ei lase neil enam solkida oma Google Analyticsi andmeid ning hoiame oma “maine” Google ees puhtamana. Lahendus on tegelikult väga lihtne. Kõik “imelikud” allikad/URL’id tuleb lisada nö välistavasse nimekirja (Referral Exclusion List). Seda toimingut tuleks teha regulaarselt, sest veidraid allikaid kipub ajajooksul lisanduma, mis paneb kohati tundma nagu võitleks tuuleveskitega. “Välistava nimekirja” leiad Admin menüü valikust (vaata pilti all).

Ja seejärel võtad ja kopeerid kõik veidrad (kehvade näitajatega) allikad/URL’id nimekirja ja oledki vaba “kõikidest” ebameeldivatest külastajatest. Vähemalt mõneks ajaks 🙂
Jõudu!

Artikkel meeldis?Jälgi meid ja saad iganädalasi uudiseid

Teenus, mis artikli sisu toetab

Kodulehe analüütika